Forum Nowotwory » Nowotwory płuca » Zespół rozpadu guza płuca lewego

Zespół rozpadu guza płuca lewego

U mojego taty stwierdzono rozpad guza płuca lewego. Nie wiem co to oznacza, ani jakie są rokowania. Guz 6cm. Nie podjęto leczenia operacyjnego ani chemioterapii ze względu na ogólny słaby stan zdrowia pacjenta (szczególnie niewydolność oddechowa). Tata został skierowany na radioterapię ( 13 naświetleń). Był już bardzo słaby, w ogóle nie jadł.Teraz przyjmuje dexamethason i czuje się troche lepiej. Proszę mi powiedzieć jakie są rokowania przy rozpadzie guza i co daje w tym przypadku radioterapia. Czy zabija ona komórki rakowe? Bardzo proszę o udzielenie mi informacji.
Małgosia, 2010-11-02
Ogólnie rozpad guza jest niebezpieczny dla życia, gdyż komórki nowotworowe w trakcie rozpadu obumierają, uwalniając przy tym dużo toksycznych związków chemicznych. Rokowanie zależy oczywiście od tego czy guz był łagodny, czy była to też zmiana złośliwa. Przy dużym zezłośliwieniu jest gorzej, ponieważ takie komórki prowadzą bardziej intensywny metabolizm, więc ilość toksycznych produktów podczas rozpadu jest automatycznie większa. Jeżeli guz charakteryzował się wysokim stopniem dojrzałości, to radioterapia jest jak najbardziej wskazana.
Filip, 2011-02-20
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię