Forum Nowotwory » Hematologia » Powikłania czerwienicy prawdziwej

Powikłania czerwienicy prawdziwej

Mam 36 lat od 2004 roku lecze sie w Poznaniu oddziale hematologi z powodu czerwienicy prawdziwej.Dwokrotnie mialem pobranie szpiku oraz trepanobiopsje do tego doszly mi badania genetyczne ktore wykluczyly mi chorobe genetyczna.Leczenie moje polega na krwioupustach ostatni zauwazylem ze *skacza* mi wyniki krwi rosnie mi RBC,WBC,RDW -CV i zaczely mi rosnac plytki krwi spadaja mi hemoglobina,MCH,MCV,RDW-SD.Mam pytanie co mnie czeka z ta choroba jakie powiklania jakie leczenie dalsze.Chcialbym zaznaczyc ze w 2008 roku mialem ostre niedokrwienie osrodkowego ukladu nerwowego i tez jestem pod opieka neurologa.
Robert Mikita, 2010-08-18
Mąż miał pieczenie w nogach, potem wyniki miał 45 lat, diagonoza czewienica, upusdty krwi potem Profesor zalecił Hydroxycarbamid.Bierze czuję się dobrze, nawet super.Pozdrowienia i wyzdrowienia.Dużo tlenu przy pracy życzę, bo to choroba niedotlenna krwi.Wiecej paryyyyyy.
Dobra wróżka., 2010-10-07
Pytanie do dobrej wrozki:czy Twoj maz mial badanie szpiku?wedlug mojej wiedzy czerwienica prawdziwa to jednak cos innego niz niedotlenienie,pozdrawiam
felix, 2010-12-10
Niedotlenienie wystepuje przy czerwienicy wtornej a powodem jest przebywanie na duzych wysokosciach.Przy czerwienicy prawdziwej objawow niedotlenienia nie ma.Przy leczeniu Hydroxycarbamidem, mam normalne parametry krwi i czuje sie dobrze.Jedynie przy wysilku sie mecze.Niestety, wyleczenia calkowitego sie nie
osiaga a stosowane leki zabijaja zdrowe komorki szpiku co w konsekwencji
zle sie konczy.Zdarzaja sie tez zawaly i udary mozgu.Ta choroba to zycie w ciaglym strachu.Choruje juz 7 lat
Jaga, 2012-09-25
Ja na czerwienicę prawdziwą choruję 9 lat.Od 7 lat jestem na Hydroxycarbamidzie i Miluricie - konieczne przy zażywaniu Hydromocznika.Czuję sie znośnie,choćsą dni że jestem bardzo słaba.Prowadzi mnie wspaniała p.dr hematolog i dzięki niej nie myślę o przyszłości.Dodatkowe wsparcie mam w por.psychologicznej - polecam
Zofia, 2016-10-27
Kontakt z osoba z czerwienica prawdziwa chce uzyskac i informacji ko62@interia.pl
Ja, 2018-05-05
Moja mama choruje od 18 lat. Obecnie ma 78 lat. Najpierw była to nadpłytkowość i wiele lat brała Hydroxycarbamid. Miała tylko 5 upustów. Niestety lek nie przynosił już efektów i choroba przerodziła się w małopłytkowość. Zakwalifikowała się do leczenia Jakavi. Poprawiło to jej jakość życia. Córka brata mojej mamy też cierpi na tę przypadłość - na razie nadpłytkowość. Życzę dużo zdrówka wszystkim chorującym na te choroby. B.P.
B.P., 2019-03-03
Mozesz napisac ile lat ma corka brata twojej mamy?
Ewa, 2019-03-03
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię