Forum Nowotwory » Nowotwory płuca » Progresja raka płuca z przerzutem na ramię i śródstopie

Progresja raka płuca z przerzutem na ramię i śródstopie

Dzień dobry :)
Mój mąż we wrześniu będzie miał 54 lata. W czerwcu ub. roku wykryto u niego raka płuc (lewego) z przerzutem na prawe ramię oraz na śródpiersie. Dostał chemioterapię, 6 cykli. W styczniu na badaniach rtg klatki piersiowej p-a wyszło, że się na płucach rak zmniejszył (wielkość ok.17x12mm). Na początku lipca ponowiono te same badania i tu było gorzej, znów się powiększył ( wielkość ok. 22x21mm),oraz w rzucie segmentu 1+2 i 6 płuca lewego, przywnękowo cień wielkości ok. 9x6cm, a w dodatku wystąpiła progresja. Dostał znów chemioterapię (przyjmował przez 3 dni) i lekarz przepisał plastry Transtec 70ug/h 10 sztuk.. Lepi je co 3 dni i dodatkowo bierze tabletki Ketonal 10mg. Od pewnego czasu występują duszności, jest osłabiony, ma zawroty głowy, szybko się męczy, stracił apetyt, a teraz wystąpiła wysypka na całym ciele (nogach, rękach, brzuchu, z tyłu karku, a nawet w buzi). Co to jest? Jakie są rokowania?
Dziękuje.
Urszula, 2010-07-21
Rokowania są bardzo złe (brak efektów leczniczych). Niestety objawy jakie Pani opisuje mogą świadczyć o procesie rozsiewu nowotworowego.
medicus, 2010-07-28
Niestety chemioterapia nie pomogła a tylko rozwaliła organizm dlatego źle się czuje, nastąpił progres-czyli pogorszenie dlatego poczytaj na stronie u tych Panów pomogłi mojemu tacie w tej sytuacji tylko chyba oni mogą pomóc. U taty był ten sam scenariusz a potem zaproponowali paliatywkę www.pg.home.pl
Julia, 2010-10-31
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię