Forum Nowotwory » Nowotwory piersi » Leczenie cisplatyną zaawansowanego stadium raka piersi z przerzutami do płuc i wątroby

Leczenie cisplatyną zaawansowanego stadium raka piersi z przerzutami do płuc i wątroby

Witam
Mam pytanie w związku z leczeniem cisplatyną. Mama jest po leczeniu zaawansowanego stadium raka piersi z przerzutami do płuc i wątroby. Przeszła kurację herceptyną w połączeniu z taxolem. Przez dłuższy czas rezultaty leczenia były bardzo dobre. Teraz po 2 latach znów nastąpiło pogorszenie. Podano próbną dawkę cis platyny. I tak z jednej strony widać poprawę chociażby w tym ze ustąpiły napady duszności, mama może łatwiej oddychać ( wcześniej w płucach pojawił się płyn jednak nie zdecydowano się go ściągać), ale z drugiej strony bardzo osłabiły się mięśnie, pojawiły się niekontrolowane drgawki. I tu pytanie czy powyższe objawy mogą być skutkiem podania cisplatyny?? czy raczej ma to związek z rozwojem choroby?? Czy można się wspomagać w takim przypadku preparatami z magnezem, wapniem ?? Z góry dziękuję za odpowiedź
Kasia, 2010-05-09
Kasiu kochana,

przepraszam, że nie odpowiadam na Twoje pytania, ale mam podobną sytuację z moją mamą. Pojawiły się przerzuty do wątroby po leczeniu raka piersi. Rokowania są bardzo złe, i szanse na wyleczenie również. Piszesz, że po dwóch latach nastąpiło pogorszenie, ale to znaczy, że po wykryciu przerzutów były one leczone i to z dość dobrym skutkiem, a dopiero teraz sytuacja się pogarsza. Bardzo Ci współczuję, jestem z Tobą, wiem, co przeżywasz, trzymam kciuki, żeby udawało się dalej skutecznie leczyć Twoją mamę. Jeśli znajdziesz chwilę, napisz, co u Was.
Ania, 2010-07-06
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię