Forum Nowotwory » Nowotwory macicy » Dieta po usunięciu macicy

Dieta po usunięciu macicy

Jestem po usunięciu macicy.jaką dietę stosować?
Halina, 2010-04-24
Nie ma potrzeby stosowania w takim przypadku żadnej diety.
medicus, 2010-04-30
Ale bzdura....!!! przez 2 tygodnie ścisła dieta-dużo zup, płynów, zero surowych warzyw i owoców. Nie można doprowadzić do zatwardzenia....
EWA, 2010-11-19
Oczywiście że bzdura!!!po wyjściu ze szpitala przez dwa dni tylko sucharek albo kleik, w trzecim dniu można wprowadzić GOTOWANE mięso,wszystko gotowane, warzywa też, ale unikać przez dwa tygodnie owoców,kawy, alkoholu,ostrych przypraw i jeść w małych ilościach,jelita są podrażnione.Mądrze by było dłużej taką dietę stosować, z umiarem wprowadzać resztę.
AGA, 2010-11-21
Dieta musi być lekkostrawna, mięsko gotowane,warzywa ,owoce wprowadzamy trochę pożniej oprócz jabłek pieczonych,owoce cytrusowe,kawa -wzdymają .wystrzegamy się alkoholu ,małe ilości posiłów sporządzamy -bogatych w białko.pozdrawiam-jestem już sześć dni po operacji-trzymajcie się wszystko będzie dobrze
dorota, 2011-04-11
Dieta jest na pewno wazna.Powinno sie jesc malo ,lekkostrawne jedzenie,najlepiej duzo gotowanych warzyw nabial ,pelnoziarniste pieczywo.Odnosnie kawy,uwazam ze mozna poic z mlekiem filizanke lub dwie jak ktos ma taka potrzebe.Jestem jeuz 8 dni po zabiegu czuje sie super schudlam 3,5kg
marzi,2011.06.24, 2011-06-24
Uwazam ze dieta jest konieczna , jestem raptem 5 dni po operacji i czuje sie zle , niemam zadnych powiklan tylko pozwolilam sobie z jedzeniem a teraz mam skutki, bolesne wiatry i straszne bole przy wypruznieniu tragedia zaczelam stosowac diete i czuje ze bedzie wszystko lzej pozdrowionka
krysia, 2012-05-23
Witam i potwierdzam konieczność stosowania diety lekkostrawnej.
Scisłej ponoć 2 tygodnie, a potem zacznę delikatnie próbować w małych ilościach różne inne produkty. Jestem tydzień po zabiegu i doznałam już bólu jelit, brzucha bo napiłam się ACTIVI ze śliwkami.
Myślałam,że pęknę.Teraz grzecznie jem tylko odtłuszczony nabiał, gotowane mięsko, warzywa.Kompocik z jabłuszka, jabłko na 2 min z mikrofalówki.
Nawet od 3 dni piję kawę, ale cieniutką rozpuszczalną z mlekiem (nie radzę parzonej jest za tłusta). Uważajcie przy gotowaniu zup- nie dodawajcie pora, ani cebuli!. Plus to ten,że mam 2,5 kg mniej :-)
Joanna, 2013-09-06
Witam wszystkie Panie,jestem piąty dzień po zabiegu,czuję się dość dobrze,również uważam że dieta płynna lekka jest konieczna,można ją stosować nawet dłużej niż 2 tyg,wyjdzie to nam tylko na zdrowie,zostanie przywrócona perystaltyka jelit ,a póki co ratujemy się czopkiem na zaparcia. Pozdrawiam serdecznie,zdrowia życzę
Barbara, 2013-09-18
Jestem 7 dobę po operacji i stosuję dietę lekkostrawną i jest ok. potrzebny był raz czopik i poszło . Najgorsze jest ułożenie sobie w głowie ,że nie możemy wziąć do ręki więcej jak 1 kg. !!!
zośka, 2013-11-15
Strona: 1 | 2 | dalej »