Forum Nowotwory » Hematologia » Objawy czerwienicy prawdziwej

Objawy czerwienicy prawdziwej

Witam. Mam 28 lat, od 2 miesięcy odczywam dosyć silne, około 30 sekundowe zawroty głowy powtarzające sie najczęściej co kilka dni, często szum i mrowienie w głowie, szum w uszach, drżenie rąk. Lekarz pierwszego kontaktu zlecił mi morfologię i stwierdził nadmiar czerwonych krwinek. Jego zalecenie to *Aspirin Protect*. Po zażywaniu tego leku przez pewien czas nie czuje jednak poprawy. Czytając o czerwienicy prawdziwej zastanawiam sie czy nie są to objawy właśnie tej choroby. Pale kilka papierosów dziennie, alkohol bardzo rzadko, stres nie jest mi obcy. Czy czerwienica prawdziwa lub jej odmiany pasujące do tych objawów to coś poważnego czego leczenie należy rozpocząć natychmiast?
Wiktor, 2010-03-27
Dokładnie rok temu zdiagnozowano u mnie czerwienicę prawdziwą. Miałam podobne objawy ale jak wiadomo każdy organizm jest inny i trudno jednoznacznie w tej chwili odpowiedzieć. Przede wszystkim potrzebne są dodatkowe badania krwi a te podstawowe trzeba powtarzać co miesiąc żeby kontrolować głównie hematokryt. Powinieneś sprawdzić poziom EPO (erytropoetyna) przy czerwienicy jest bardzo niski. Świadczy o niej również podwyższony hematokryt, dla mężczyzn norma to chyba max 52%, i podwyższone ciśnienie krwi.
Radzę jak najszybszą wizytę u hematologa. Badania krwi to nie wszystko, do zdiagnozowania pełnego będą potrzebne badania szpiku. Choroba nie jest taka *najgorsza* ale nie leczona i bez kontroli może skończyć się udarem, zawałem... Jeżeli chodzi o doraźną pomoc to ja poczułam się znacznie lepiej biorąc zwykły Acard, 1 tabl/dziennie. Pozdrawiam, służę radą i pomocą
Krystyna, 2010-04-12
Zapomniałam o bardzo istotnej sprawie - trzeba dużo pić, szczególnie jeśli hematokryt jest podwyższony.
Pozdrawiam jeszcze raz, Krystyna
Krystyna, 2010-04-12
Dziękuję za odpowiedź. Jestem już umówiony z hematologiem na wizytę. Górna norma hemoglobiny to chyba 16,5, u mnie morfologia pokazuje 16,9. Nie wiem czy jest to powód do paniki, ale biorąc pod uwagę pozostałe objawy cieszę się, że niebawem bede wiedział o co chodzi. Czy ktoś może wie, od jakiej wartości poziom hemoglobiny może wskazywać z dużym prawdopodobieństwem na czerwienice?

Pozdrawiam.
Wiktor, 2010-05-16
Ja mam na dzien dzisiejszy 19.8 hemoglobiny i ponad milion plytek, a biegam i czuje sie prawie normalnie*)
bedzie dobrze:)
krystian, 2010-07-30
Ja tez mam okolo 17 hemoglobiny plytek prawi milion jade na acardzie i milurit po 1 dziennie czuje sie git tylko trzeba pilnowac aby brac kilka razy zapomnialem no i byla zwala co 4 miesiace robia mi upusty i najwazniejsze bez załamki. pozdrawiam
mirek p, 2010-08-13
Jestem 3 tygodnie po diagnozie: czerwienica prawdziwa. Płytki ok. 700 tys., normy *koloru czerwonego* we krwi przekroczone. Trafiłam pod opiekę hematologa. Biorę hydroxycarbamid i accard. Też mam zawroty głowy i szumy w uszach. Zobaczę, co będzie dalej. Pozdrawiam.
Teresa, 2011-11-10
Malgorzata.Moj 19-letni syn choruje na czerwienice prawdziwa od 4 lat.O grudnia ubieglego roku mam juz pewna diagnoze.Erytrocyty zwasze na krawedzi 6mln, hematokryt powyzej 52, hemoglobina powyzej 18. Obecnie mieszkamy w Niemczech.Pierwsze badanie krwi wyszlo rewelacyjnie.Wszystkie parametry spadly(cialka biale 7300).Moje pytanie: CZY TO BADANIE MOZE WSKAZYWAC NA PRZEKSZTALCANIE SIE CZERWIENICY W BIALACZKE?Prosze o odpowiedz. Mam tylko jedno dziecko, ktore jest dla mnie wszystkim.
Malgorzata, 2012-11-06
Czesc Małgrzato ,przeczytałam twoj post wiem ze nam jest ztym zle a jak twoj syn sie czuje ,pozdrawiam go ja tez mam 19 latka , ja tez sie dziś martwie o mojego syna bardzo . Własnie jedziemy w środe na pierwsza wizyte u hematologa .piszesz ze parametry spadaja mozesz mi napisac co to powoduje . Dziekuje Pozdrawiam Ela
ela, 2012-11-17
Zaglądam na tą strone i zauważyłam ze nikt tu nie wraca zeby pogadac o temacie . szkoda
ela, 2012-11-20
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | dalej »