Forum Nowotwory » Nowotwory piersi » Czy można robić markery nowotworowe piersi w ciąży?

Czy można robić markery nowotworowe piersi w ciąży?

Witam
Mam pytanie ponieważ na początku sierpnia wyczułam mały guzek na piersi poszłam do ginekologa mowił że to zwykły włókniak. We wrześniu miałam zrobione usg i potwierdzili że to włókniak o wielkosci 9 mm. Pod koniec sierpnia dowiedziałam się że jestem w ciąży. Teraz guzek bardzo urósł. Byłam na kolejnym usg i ma juz prawie 3 cm. Jestem obecnie w 34 tyg ciazy i nie wiem co robić. Ginekolog proponuje biopsje w ciąży. Czy można ja zrobić w ciąży? Czy można zrobić markery nowotworowe będą w ciązy? Bardzo proszę o pomoc.
Asia, 2010-03-23
Biopsja piersi nie boli, jeśli coś poczujesz, to jak ukłucie przez komara (miałam 2miesiące temu). A markery nowotworowe można robić zawsze, pobierają ci krew. Poproś o skierowanie przy okazji najbliższych badań kontrolnych, żeby dodatkowo się nie kłuć I nie denerwuj się, to szkodzi i Tobie i Maluszkowi! Szczęśliwego rozwiązania (zrób badania jak najszybciej, byś była spokojna). Pozdrawiam, Anna S.
Anna S., 2011-04-01
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię