Forum Nowotwory » Nowotwory macicy » Rak szyjki macicy pomocy

Rak szyjki macicy pomocy

Witam u mojej mamy wykryto raka szyjki macicy z zaawansowaniem IV stopnia. Po badaniach PET wykryto przerzuty na kręgosłup, miednice, węzły chłonne, wątrobę. Lekarze po konsylium zdecydowali o chemii podawanej w kroplowce. 24 godz podawania jednego leku, potem 6 godz podawania drugiego. Mama jest 3 dni po pierwszej chemii martwi się guzki w macicy zamiast zmniejszać się robią się większe utrudniają załatwianie się a nawet normalne siedzenie. Wizyta u lekarza i data kolejnej chemii to 16.07. Czy jest jakaś szansa na wyleczenie może ktoś ma doświadczenie w tym bądź jest w podobnej sytuacji?? Bardzo proszę o pomóc każdy szczegół się dla mnie liczy
Wiola, 2018-07-02
Przy tak dużym zaawansowaniu choroby najpierw trzeba zmniejszyć wielkość i liczbę guzów przy pomocy chemioterapii (+/- radioterapia) aby następnie móc usunąć to co pozostało.
Po 1 cyklu chemii nie można spodziewać się bardzo znaczącej poprawy, ale to nie oznacza, że jej nie ma. Oceni to lekarz podczas najbliższej wizyty. Dopiero kilka cykli może przynieść poprawę.
Powodzenia.
Agnieszka, 2018-07-12
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię