Forum Nowotwory » Nowotwory jajnika » Test ROma

Test ROma

Witam, 2 miesiące temu robiłam marker CA125 i wyszedł on wysoki 54 przy normie 35. Poszłam do ginekologa i po badaniu ginekolog powiedział, że nieczego złego nie widzi, są tylko 2 pęcherzyki o tej samej wielkości. Kazał zrobić test Roma i on wyszedł wysoki , marker HE4 94 przy normie 76,2. Rak jajnika przed menopauzą aż 27,9%. Zostałam skierowana do onkologa ale on też stwierdził, że nic złego nie widzi. A markery mogły się podwyższyć od wielu rzeczy. Ja mam straszne nerwy. Czy to, że jestem palaczką nałogową ma jakis wpływ na markery? I czy ketony w moczy przez złe odżywianie mogą mieć wpływ na Test Roma?
Edyta, 2018-06-08
Masz trochę podwyższone markery, na pewno wymagają kontroli. Czy były robione jakieś badania obrazowe (USG a lepiej: rezonans lub tomografia)? Na pewno trzeba będzie kontrolować wynik po 3 m-cach jaka jest dynamika czy spada czy rośnie. I poszukać dobrego ginekologa-onkologa, który to będzie obserwował w odpowiedzialny sposób.
Markery nie są 100% swoiste (oprócz antygenu PSA u mężczyzn), więc wiele różnych czynników może na nie wpływać.
Bez wielkiego niepokoju, ale nie można zaniedbywać kontroli.
Agnieszka, 2018-07-12
Mialam usg brzucha i wszystko bylo dobrze.Crp tez dobrze . Marker CA125 spadl mi z 54 do 36.2, mialam powtorzyc marker Roma ale strasznie sie boje. Dziekuje Agnieszko za odpowiedz.
edyta, 2018-07-15
No i lipa, marker CA 125 niziutki za to HE4 bardzo wysoki 123 i torbiele na jajnikach. Onkolog mówi, że gladkościennie ale trzeba zrobić laparoskopie zeby je sprawdzić. Ale przy tak wysokim HE4 to chyba rak.
edyta, 2018-08-04
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię