Forum Nowotwory » Inne choroby i dolegliwości » Pojawia się i znika - węzeł chłonny

Pojawia się i znika - węzeł chłonny

Witam serdecznie

Od dłuższego czasu borykam się z problemem powiększonego węzła chłonnego za prawym uchem. Problem polega na tym że węzeł pojawia się i znika w przeciągu kilku godzin (od 1h - 3h zazwyczaj) w związku z czym po pierwsze mam problem z zbadaniem tego węzła a po drugie lekarze odsyłają mnie z kwitkiem że węzły chłonne nie znikają.
Natomiast mój pojawia się od kilku lat w nie regularnych odstępach zawsze rano gdy się obudzę. Często są to dwa, trzy dni z rzędu. Czasem pojedyncze poranki.
Schemat jest ten sam budzę się rano i czuje (wiem) że jest wiec dotykam się za uchem i jest. Węzeł nie boli, raczej jest nie przesuwalny, twardy jak orzeszek i znika (wsysa się- dosłownie) jak pisałam wyżej zazwyczaj w przeciągu 1 do 3h. Czasem zdarza się że pod wpływem mocniejszego naciskania na niego (dotykania) znika szybciej w przeciągu kilkunastu minut. Tak dwa lata temu miał tego typu skłonności, teraz zazwyczaj utrzymuje się kilka godzin.
Co do samego węzła zauważyłam że lubi się pojawiać gdy napije się alkoholu (dlatego go nie pije), często pojawia się również po tym gdy jestem mocno zestresowana i lubi też wychodzić gdy dosypiam. Tzn jak się przebudzę i zasnę ponownie takim lekkim snem.
Nie mam problemu z innymi węzłami chłonnymi.
Czy węzły chłonne mogą się tak zachowywać i czy powinnam w związku z tym trafić do odpowiedniego lekarza? Bo przyznam szczerze sytuacja zaczyna mnie męczyć bo węzeł pojawia się ostatnio dość często (kilka razy w miesiącu).

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Ula, 2018-06-04
Może to nie jest węzeł chłonny ale ślinianka? Może warto skonsultować się z laryngologiem w kierunku kamicy ślinianki przyusznej.
Agnieszka, 2018-07-12
Serdecznie Pani dziękuje za podpowiedź.
Ula, 2018-09-10
Wskazówka jest dla mnie tym bardziej cenna ponieważ niedawno dowiedziałam się iz mam zwapnienie w sierpie mózgu a z tego co przeczytałam odnośnie kamicy ślinianki to zwykle są to kamienie, na które składają się fosforany lub węglany wapnia, wiec chyba ewidętnie mam problem z wapnem w organizmie. A ten trop może okaże się właściwym. Jeszcze raz bardzo Pani dziękuje.
Ula, 2018-09-10
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię