Forum Nowotwory » Nowotwory płuca » Czy to mogą być przerzuty do mózgu?

Czy to mogą być przerzuty do mózgu?

Witam. Oczywiście będę się konsultować z lekarzami jednak to wszystko trwa... na początku października czyli niecały miesiąc temu zdiagnozowano u mamy złośliwego raka płuca. Chemioradioterapia wyznaczona dopiero na 23 listopada więc muszę ten trudny okres przeczekać tylko jak? Od kilku dni mama zaczęła się dziwnie zachowywać najpierw to były ataki duszności pogotowie nawet dwa razy dziennie ale brali ją na izbę przyjęć pod tlen i po paru godzinach do domu. Wypożyczyłam koncentrator tlenu i jest lepiej mama cały czas sobie tym pomaga. Dodam że po wezwaniach karetki okazywało się że mama ma idealną saturację więc kwestia duszności leży głównie w psychice mamy która bardzo się boi. Dziś jest niedziela a w piątek rano zauważyłam że brakuje dużo leków a mama jest jakby pijana. Powiedziałam lekarzowi kazał mamy pilnować. W nocy z piątku na sobotę mama odkręciła gaz. Dobrze że siostra tego dnia u niej spała bo nie wiem co by się stało. Wzięłam mamę do siebie bo sama jak widać zostać juz nie może. Ale od wczoraj jest tragedia mama siedzi cały czas i bierze listek papieru wkłada go do ust bierze drugi listek i nim niby odpala ten drugi i się zaciąga. Zapomniała o tlenie że jej potrzebny tylko siedzi dziś całą noc i co chwila ,,pali**. Teraz ją jak dziecko położyłam bo była nieprzytomna. Podejrzewają przerzuty do kości gdyż samoistnie łamią się mamie żebra. Czy możliwe że w tak krótkim czasie wystąpił również przerzut do mózgu? Niepokoi mnie bardzo zachowanie mamy to na pewno nie jest normalne? A może skutek uboczny trastecu w plastrach? Albo po prostu mama na skutek szoku po diagnozie zaczyna mieć jakąś chorobę psychiczną? Tyle możliwości i widząc tempo rozwoju tej strasznej choroby to chyba niewiele czasu...
Ania, 2017-11-05
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię