Forum Nowotwory » Nowotwory krwi » Czerwienica prawdziwa, gdze i jak leczyć?

Czerwienica prawdziwa, gdze i jak leczyć?

Witam,
miesiąc temu mój tata (66l, zdrowy styl życia, wysoka AF, zbilansowane dieta) miał zawał serca (NSTEMI), założono mu dwa stenty. Wieloletni dawca krwi, stąd lekceważyliśmy podwyższone parametry czerwonokrwinkowe. Podejrzenie czerwienicy okazało się być faktem. Ponowna hospitalzacja na oddziale, gdzie pytania nie były mile widziane, upust krwi, ostatecznie wypuszczono go z zaleceniem zażywania 1x/dzień hydroxacardamid. Bardzo boję się o jego zdrowie i chce skonsultować sposób leczenia. Czy ktoś poleca dobrego specjalistę w tym zakresie? Mieszkamy najbliżej Warszawy, choć jeśli ktoś ma dobre doświadczenia miejsca nie gra roli. p.s. Szukałam literatury na pubmedzie, hydroxymocznik i upusty krwi nie mają chyba jednak alternatywy&#8230*? Bardzo proszę o radę.
Beata, 2014-11-25
Witam, W 7/2015 stwierdzono u mnie czerwienicę prawdziwą. Wiek 37 lat. Proszę o informację jak organizm Pani taty reaguje na hydroxykarbamid. Jak wygląda problem czerwienicy? Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam, DB
Dorota, 2015-10-01
Ja choruje już ponad trzy lata i przyjmuje hydroxycarbamid 3x dziennie, a mimo to parametry cały czas przekraczają normę. całe szczęście ze mam fajna, młodą i bardzo mądrą panią doktor, która raz na pół roku upuszcza mi krew. W celu nie dopuszczenia do zawału przyjmuję 1x dziennie koenzym q10 -100mg oraz Omega3 - 1000 mg. a także acard 75
c*est moi, 2016-06-28
Ja tez przyjmuje hydroxykarbamid , a mimo to parametry zamiast sie obnizac ,rosna.Myslalam , ze jestem odosobnionym przypadkiem , ale widze , ze tak maja tez inni.Czytalam , ze nie wszystkie organizmy reaguja dobrze na hydro i wtedy lekarz zmienia na inne leczenie , bardzo to wszystko dziwne i niepokojace np.tydzien temu plytki krwi wynosily 165 , a dzisiaj 600 , co o tym myslec?Czasem mam wrazenie , ze lekarze tez nie do konca wiedza jak to leczyc i skad to sie bierze
danuta, 2016-11-03
Witam serdecznie, ja tez mam czerwienice prawdziwą, i się dopisuję do Waszego grona. Danuta, polecam Ci solidne badania kardiologiczne np. echo serca zwykłe i przezprzełykowe. Do tego poziom EPO. Nie jestem lekarzem, ale podczas rozmów z moimi lekarzami dowiedziałam się, że przy niektórych wadach serca o których można latami nic nie wiedzieć az do czasu ich wykrycia w badaniach) też można mieć zbyt dużą ilość krwinek czerwonych i hemoglobiny. Hematokryt tak samo, za wysoki. Wówczas lekarze określają to mianem poliglobulia (z innych powodów niż PV). Poziom EPO w poliglobulii powinien być podwyzszony lub w górnym zakresie normy. Pozdr.
Monia, 2016-12-12
Witam serdecznie, ja tez mam czerwienice prawdziwą, i się tu dopisuję. Danuta, polecam Ci solidne badania kardiologiczne np. echo serca zwykłe i przezprzełykowe. Do tego poziom EPO. Nie jestem lekarzem, ale z rozmów z moimi lekarzami dowiedziałam się, że przy niektórych wadach serca też można mieć zbyt dużą ilość krwinek czerowonych i hemoglobiny. Hematokryt tak samo, za wysoki.
Monia, 2016-12-12
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię