Forum Nowotwory » Nowotwory jelita cienkiego i grubego » Kolonoskopia a badanie septyna 9 w diagnostyce raka jelita grubego

Kolonoskopia a badanie septyna 9 w diagnostyce raka jelita grubego

Ponieważ mało osób wie o tym, że przy badaniu się pod kątem wykrycia raka jelita grubego można skorzystać nie tylko z badania, jakim jest bolesna dla wielu osób i nieprzyjemna bądź co bądź kolonoskopia, ale i z badania nieinwazyjnego i mniej stresujacego (krew pobierana z żyły) - chodzi tu o badanie SEPTYNA 9, to daję znać że jest taka możliwość.

I pytanie:
Na co byście się zdecydowali?
Kolonoskopia czy Septyna 9 (ta druga jest droższa, ale bez bólu)
?
Eurydyka, 2013-05-14
Bezbolesna wersja zdecydowanie.
Poczytałem o tym teście Septyna 9 trochę i fajnie ktos gdzies wyjaśniał, że to jest na dzień obecny najlepsza alternatywa dla nieinwazyjnych badan przesiewowych jak w/w kolonoskopia. Oczywiście co roku powinno się takie badanie powtarzać, bo nigdy nie wiadomo kiedy rak zaatakuje.
Bastian, 2013-05-17
A ile ono kosztuje??
mariusz, 2013-05-22
Sprawdziłam ceny, ale w różnych punktach diagnostycznych (laboratoriach i pkt pobrań) ceny są trochę różne, choć nieznacznie - tak +- 500 zł, - na pierwszy rzut oka drogo, ale w zamian za komfort badania (nie boli i nie jest robione przez pupę jak kolonoskopia) to myślę, że dałoby się z domowego budżetu odłożyć tą kwotę.
KatarzynazKraka, 2013-05-24
Robiłem to badanie w łodzi,koszt 615zł,wynik po 10 dniach,negatywny.To badanie pochodzi z ameryki i wykrywa zmiany we krwi obwodowej,osoczu dna.Wysoka czułość.Polecam
lukasz, 2014-06-11
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię