Forum Nowotwory » Nowotwory macicy » CIN 3 a rak

CIN 3 a rak

Stwierdzono u mnie CIN 3, jestem 2 tygodnie po amputacji szyjki macicy, moja mama 1,5 roku temu zmarła na raka trzonu macicy. Podczas amputacji szyjki pobrano wycinki do dalszego badania. Mam 40 lat dwoje dzieci. Bardzo obfite krwawienia miesięczne, krwawienia regularne co 28 dni. Mam pytanie czy to CIN 3 to rak, bo nikt mi wprost tego nie powiedział?
Jak wyniki beda złe to beda mi usuwac cala macice, obecnie czekam na wyniki bardzo sie niepokoje.Powiedziano mi ze jak wyniki beda zle to usuna mi cala macice.
Bernatka, 2013-03-14
Nie jestem lekarzem ale u mnie też stwierdzono CIN 2. Nie jest to rak tylko zmiany na szyjce , które po latach lub szybciej mogą zmienić się w rakowe.Bardzo ważnym badaniem jest DNA wirusa , niestety płatne ok 200 zł.Dzięki niemu wiemy jaki wirus powoduje zmiany- onkogenny czy nie. Jest wtedy szansa ,że zmiany CIN się cofną , co może trwać ok roku , jeśli nie, amputacja jest nieunikniona.
U mnie zmiany się cofnęły po ok 3 m-cach , miałam hpv 76 nieonkogenny. Z reguły lekarze wolą usuwać macice by mieć po problemie w przyszłości i twierdzą , że zmiany CIN się nie cofną co jest przekłamaniem.
annaa, 2013-04-22
W jaki sposób można wykonać takie badanie DNA tego wirusa, no i gdzie?
Bernatka, 2013-04-28
Badanie hpv dna wykonuje lekarz ginekolog, pobiera wymaz i wysyła do laboratorium. Można też kupić test w aptece i zrobić samemu.
anna, 2014-12-13
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię