Forum Nowotwory » Nowotwory wątroby » Długość życia z rakiem wątroby u dzieci

Długość życia z rakiem wątroby u dzieci

Mój synek (obecnie ma 2 latka i 9 miesięcy) mając półtora roczku zachorował na raka (hepatoblastoma). Całą chemioterapię przeszedł pomyślnie, guz zmniejszał się, przerzuty (bardzo małe zmiany) na płuckach po kilku cyklach chemioterapii cofnęły się. Guz został usunięty w całości razem z marginesem zdrowej wątroby, ale większość jego masy pozostała żywa. Nie było jednak żadnych nacieków. Leczenie zakończyliśmy 10 miesięcy temu. AFP jest cały czas w normie. Szukam różnych informacji na temat hepatoblastomy u dzieci, czy jest to rak, który lubi powracać. Interesuja mnie chociażby statystyki dotyczące ilości nawrotów, wyleczalności i liczby zgonów u dzieci. Nigdzie nie mogę znależć nic konkretnego a lekarze sa bardzo oszczędni w słowach . Nie oczekuję od nikogo obietnicy, że moje dziecko dożyje dorosłego życia ,ale chciałabym, znać chociaż suche statystyki...Czy to tak dużo?
ania, 2012-09-15
U mojej córki w wieku 5 lat wykryto taki nowotwór. W tym czasie gdy przebywała w szpitalu buło tam tez młodsze dziecko z ta chorobą.Było to w 1994 r. Po chemii i operacji okazało się, że typ nowotworu jest jeszcze groźniejszy i gorzej rokujacy niż hepatoblastoma, którą daje sie w 75 przypadkach ta sto wyleczyć całkowicie. Moja córka ma juz 22 lata i jedyne nad czym ubolewa to rozległa blizna na brzuchu. To drugie dziecko, które przebywało wówczas w szpitalu z moja córka także żyje i nie mialo nawrotów choroby. Dbaj o dziecko i bądź dobrej myśli. nawet jeżeli jest jeden procest szans na wyleczenie to przecież to może być właśnie twój procent. Pozdrawiam i współczuje , bo tak jak ja nigdy juz nie zaznasz spokoju.
Henryka, 2012-11-29
Mój synek zachorował mając również półtora roczku. Sytuacja bardzo podobna jak u synka Pani Ani. W tej chwili mija pięć lat od zakończenia leczenia i cały czas się kontrolujemy. Jak dotąd też nie znalazłam i nie usłyszałam nic konkretnego odnośnie statystyk. Pozostaje nam wierzyć, że wszystko będzie dobrze, bo są ludzie którzy latami żyją po różnego rodzaju chorobach nowotworowych.
ania, 2016-11-06
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię