Forum Nowotwory » Nowotwory jądra » Rak jądra, dwa markery

Rak jądra, dwa markery

Witam, lekarz urolog zlecił zbadanie krwi na dwa markery AFP i betahCG - nie zlecił LDH twierdząc, że od 20 lat go nie zapisuje - nie ma takiej potrzeby. Moje schorzenie jest małe, wielkość jądra jest prawie taka sama jak drugiego, tylko że jest twarde i nieco nieregularne. Lekarz twierdzi, że woli dmuchać na zimne i dlatego, ale ma nadzieje, że to niepotrzebne. Czy takie podejście jest ok, czy jakoś rażące. Z tego c czytam to markery mają podobne kierunki działań, czyli wszystkie w tę samą stronę. Czy może być tak, że AFP i bHCG są bardzo niskie a LDH wysokie?
Pawel, 2012-07-11
Zdarza się, że zarówno AFP jak i bHCG są niepodwyższone a LDH jest podwyższone. Istnieje jednak pewna ważna różnica pomiędzy wymienionymi - specyficzność. W diagnostyce oraz monitorowaniu nowotworów jądra obligatoryjne jest oznaczanie wszystkich trzech markerów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Szukaj polskiego forum nowotworów jądra :)
rjforumpl, 2012-09-30
Mam przyjemność zaprosić wszystkich chorych, członków rodzin a także osoby zainteresowane tematyką nowotworów jądra na polskie forum dotyczące tej choroby. Leczenie w Polsce tego rzadkiego nowotworu nierzadko sprawia wiele kłopotów lekarzom niedoświadczonym w leczeniu raków zarodkowych jądra. Na forum RJForum.pl propagujemy rzetelną, nowoczesną wiedzę na temat leczenia nowotworów jądra.

Zapraszam:
www.rjforum.pl
RJforum, 2017-11-17
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię