Forum Nowotwory » Nowotwory żołądka » Rak żołądka a wzdęty brzuch

Rak żołądka a wzdęty brzuch

U mojej żony rozpoznano raka żołądka z przerzutami do otrzewnej w ubiegłym roku.Wzięła 7 cykli chemioterapii i przerwaliśmy chemię w uzgodnieniu z lekarzem-źle ją znosiła w połowie lutego.Bardzo schudła.Obecnie ma wzdęty brzuch.Ma zaparcia.Jak przeciwdziałać wzdęciu,co jeść?
Leszek, 2012-03-04
Bardzo mi przykro ci odpowiadac na to pytanie ale to jest bardzo ciezka choroba nowotwor wlasnie wyzera twojej zonie żołądek w pewnym momecie przestanie jesc poniewaz beda temu towarzyszyć straszne bolesci w brzuchu zacznie chudnac. przepraszam ze ci to pisze ale wczoraj umarl na te chorobe moj wujek wczoraj zmarl na nia ale mysle ze jak trafisz na lepszego lekarza to mozesz miec nadzieje ale dzialaj szybko bo jak spadnie z wagi to beda tylko obiecywac leczenie a tak naprawde czekac az umrze a najgorsze jaet to ze nie rak ja zabije tylko umrze z glodu *( moj wujek nie mial takiego szczescia lekarze przeciagali czas leczenia az stwierdzili ze juz za pozno
dominika, 2012-03-06
Współczuję z powodu śmierci wujka.Przepraszam,że dopiero teraz piszę ale cały dom na mojej głowie.Mam jeszcze nieletniego syna.Faktycznie jest tak jak piszesz.Żona prawie już nic nie je.Załatwiłem kroplówki dożylne w domu i jest jej trochę lepiej-mniej boli.Wiem,że sytuacja jest beznadziejna ale robię wszystko aby jej ulżyć.Bierze silne leki przeciwbólowe i bóle są mniejsze.Dużo śpi.Wczoraj był u nas w domu lekarz ze szpitala oraz dwie pielęgniarki.Konsultowaliśmy dalszy tok leczenia.Jest bardzo słaba i dlatego z lekarzami wszystko załatwiam osobiście bez żony.Najgorsze jest to,że ma bóle po zjedzeniu czegokolwiek .Już nie wiem co jej podawać do jedzenia.Napisz co Wy podawaliście wujkowi.Zdania lekarzy są podzielone jedni mówią same picie a drudzy słabo się znają na żywieniu.
Leszek, 2012-03-10
Witam serdecznie,myślę że można podać Nutri drinki kupujesz w aptece,są wysokokaloryczne i odżywcze o różnych smakach.
Najważniejsze ulżyć bólom,otoczyć miłością,myślę ze Ona wie o swoim stanie ale nie chce Was martwić.Zyczę wytrwałości i pozdrawiam serdecznie
ewa, 2012-03-24
Tatarak pomogł pewnej osobie.macerować w chłodnej wodzie przez noc, pić po łyku w sumie 6 łyków dziennie. przyczyną raka są negatywne emocje ale nie wszystkie tylko pewnego rodzaju.
ela, 2012-03-30
Dziękuję wszystkim za udzielenie odpowiedzi.Moja żona zmarła w marcu tego roku.Zmarła w domu i to była moja decyzja.Zmarła wśród najbliższej rodziny.Miała całodobową opiekę i zapewnione wszelkie leki łącznie z kroplówkami.Dziękuję w szczególności za odpowiedz Dominice ,która trafnie określiła ,że umiera się z *głodu*. W ostatnich dniach nie przyjmowała w ogóle pokarmów a potem płynów i dlatego dostawała wlewy dożylne w domu.W tych sprawach uważam,że bardzo ważne jest pozytywne nastawienie do choroby.Niestety nie wszystkie choroby można wyleczyć i wtedy pozostaje najbliższa rodzina.Chory musi czuć ,że ma wszelkie wsparcie i moja żona nigdy nie myślała o śmierci.Każdy z nas mówił jej ,że będzie dobrze i tak ustawiałem też lekarzy.Wierzyła ,że będzie dobrze choć w ostatnich dniach na pewno miała świadomość zbliżającej się śmierci.
Leszek, 2012-06-22
WITAM PROSZE O POMOC LESZKA ODEZWIJ SIE
kropeczka, 2018-01-29
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię