Forum Nowotwory » Nowotwory piersi » Czyste w瞛造 ch這nne przy przerzutach

Czyste w瞛造 ch這nne przy przerzutach

Witam wszystkich. 3 miesiace temu moja siostra miala zadyszke wiec zrobiono jej rentgen pluc. Nastepnie skierowano do onkologa. W szpitalu gruntownie ja przebadano i stwierdzono przerzuty do pluc , nie stwierdzono guza poczatkowego. Siostrze odsaczono 1,5 litra plynu z pluc w ktorym stwierdzono obecnosc komorek rakowych. W koncu natrafiono na guzek wielkosci 1,8 /0,5/0,8 w piersi. Guzek okreslono jako nowotwor zrazikowy naciekajacy G1 i wycieto z otoczka zdrowej tkanki. Obecnie przechodzi 3 cykl chemii ktora jak dotad znosi bardzo dobrze.(2 dni po jest oslabiona potem wraca do formy, nie chudnie). Zalecono 9 cykli 3 dni co 3 tygodnie. .Siostra ma 64 lata, leczy sie w CO w wawie. Moje pytanie brzmi: mozliwy jest przerzut do pluc tylko i wylacznie przez krew? Lekarze nie stwierdzili zajetych wezlow chlonnych, Ani jednego. Czy mozna to przyjac za pewnik czy lepiej przywatnie zrobic badanie PET zeby miec calkowita pewnosc. Moze w wezlach sa jakies mikroprzerzuty ktore sie pozniej uaktywnia?. Z drugiej strony lekarze z CO chyba wiedza co robia. Drugie moje pytanie jest typowe: jakie sa rokowania? mozna wyleczyc przerzut do pluc? Czy jest roznica miedzy raiem pluc a przezutem jesli chodzi o rokowania?
NATA, 2011-08-14
Strona: 1 

Odpowied

Imi