Forum Nowotwory » Nowotwory kości i stawów » Konieczność operacji przy chrzęstniaku kości udowej

Konieczność operacji przy chrzęstniaku kości udowej

W dniu dzisiejszym miałam zrobiony MR lewego kolana z kontrastem , cytuję opis:
*W tylnej części nasady dalszej kości udowej (kłykieć boczny) widoczna jest nieregularna otoczona korówką zmiana wielkości 12mmx13 mm o nieregularnie podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych i niskim sygnale w obrazach T1 zależnych ,bez cech wzmocnienia kontrastowego, ani obrzęku szpiku dookoła. Obraz MR przemawia za obecnością zmiany o typie chrzęstniaka (enchondroma?)
Skrótowo dalej:
*Slad płynu w zachyłku nadkrzepkowym, płaska torbiel w dole podkolanowym, chrząstka stawowa zcieńczała, obrzęknięte i pogrubiałe więzadło rzepki, wiezadło krzyżowe przednie naciagnięte i rozwarstwione a więzadło tylne bez zmian.
Zmiany degeneracyjne w obrębie rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej*
Bardzo proszę o poradę,
Czy konieczna będzie operacja?, Czy szukać ratunku w Konstancinie?, czy u onkologa?
Jestem w rozterce ponieważ od 20 maja rozpoczynam rehabilitację kręgosłupa w szpitalu. Czy przy okazji może być rehabilitowane kolano?
Dziękuję za odpowiedż
Małgorzata, 2011-05-16
Ja mam podobną przypadłość jak moja poprzedniczka,tylko dotyczy to kości piszczelowej tuż pod kolanem.Opis RM dotyczący kolana dość podobny.A teraz zaczyna mnie boleć a nawet i piec,mam wrażenie że mnie w tym miejscu pali.Ale tłumaczę sobie to tym że to po artroskopii kolana,bo miałam w tym kolanie 2 lata temu usuniętą łąkotkę.Strasznie boję się operacji.Pomóżcie może ktoś ma podobne doświadczenie.
Agnieszka, 2011-07-18
Ja mam taki sam opis jak wyżej, boli mnie strasznie od dwóch miesięcy lekarze nie wiedzą co z tym zrobić i już przepisali mi wszystkie możliwe przeciwbólowce na rynku, które i tak nic nie dają. Nigdy nie było urazu ani upadku. Kolano zaczęło boleć po zwykłych domowych ćwiczeniach rozciągających. Nie wiem już gdzie szukać pomocy..
Ewa, 2011-09-12
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię