Forum Nowotwory » Nowotwory pęcherzyka żółciowego » Rokowania po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Rokowania po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Dzien dobry. Chciałabym sie dowiedziec jakie są rokowania dla mojej mamy(59lat) która miała usunięty pęcherzyk metodą tradycyjną i po operacji dowiedziałam się że jest to rak(C23). jest teraz po dwóch chemiach. Krew jest ogólnie dobra i kwalifikuje się do następnej chemii. miała też robioną krew na Antygen karcynoembrionalny(CEA) wynik =4,00ng/ml. Wczoraj odebrałam wynik z USG i jest następujący:wątroba niepowiększona bez wyodrębniających się zmian ogniskowych o jednorodnej echogeniczności z prawidłowym rysunkiem naczyniowym. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe , PŻW(6,7mm) i ŻW nieposzerzone. Stan po cholecystektomii z powodu kamicy w badaniu hist.-pat ca vesicae fellae. Trzustka prawidłowej wielkości z nieposzerzonym przewodem Wirsunga . Śledziona niepowiększona. Nerki o prawidłowym położeniu, wielkości bez cech kamicy i zastoju. Przestrzeń zaotrzewnowa przesłonięta przez gazy. Pęcherz moczowy gładkościenny o transsonicznym świetle.
Proszę o odpowiedz na pytanie czy jest szansa na wyleczenie i co nas jeszcze czeka jakie leczenie ? Czy sama chemia jest wystarczająca? I jakie jest rokowanie w takim przypadku. Bardzo proszę o odpowiedz. Lekarze mówią że trzeba czekać.
Dziękuje.
LUCYNA, 2011-04-14
Strona: 1 

Odpowiedź

Imię